Kiss Boldizsár   6.b
                         Lábas Flóra     6. c
                        Rózsa Anna     6.c

Felkészítőjük: Gabi Gabriella

A Bolyai Matematika Csapatverseny október 12-én megrendezett megyei fordulóján iskolánk Bölcs Pandák nevű csapata 4. helyezést

A csapat tagjai:  Rohn Bendegúz 3.a
                       Molnár Gergő    3.a
                        Mészáros Kada  3.a
                        Németh Bálint    3.c

Felkészítőjük: Bánságiné Aradi Gyöngyi

Baka István Művészeti verseny díjazottjai

A Baka István Általános Iskola minden év őszén művészeti versenyt rendez. Idén november 6. délután került sor a megmérettetésre.

SZEKSZÁRD, 2018. 09. 25.

Iskolánk csapatai a hagyományokhoz híven ismét eredményesen szerepeltek az atlétikai csapatbajnokságon, egy arany és két ezüstéremmel nyitottuk az idei tanévet.

2018. MÁJUS 28-31, GYŐR

Az elmúlt évben az Európai Ifjúsági Olimpiára átadott gyönyörű sportkomplexumban rendezte meg a Magyar Diáksport Szövetség az atlétikai versenyek országos döntőit. Az eredményes megyei szerelés után három diákunk szerzett jogot az indulásra. Elsőként Barabás Kata szereplésére került sor, aki remekül helyt állt a III. korcsoportos lányok magasugró versenyében. 148 cm-el, idei legjobb eredményét érte el, ami a 3. helyezéshez volt elegendő.

A IV. korcsoportos lányok,Dancsó Dorottya és Őri Veronika egyéni csúcsaikhoz közeli eredményekkel, versenyszámaikban a középmezőnyben végeztek.

Országos tanulmányi verseny eredményei

A Bendegúz Tudásbajnokság országos döntőjét Szegeden rendezték meg május 26-án. Kiemelkedő eredményeink:

Csepregi Petra   5.c osztály irodalom   4.hely

Lábas Flóra   5.c osztály  matematika  5. helyezett, természetismeret 10. helyezett

Szalai Janka  1.b osztály  környezetismeret   6.helyezett

Gratulálunk a gyönyörű  teljesítményhez!

MEGYEI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA III-IV. KORCSOPORTOS EGYÉNI VERSENY

2018. május 9. Szekszárd

Iskolánk tanulói az elmúlt évek legeredményesebb szereplésével rukkoltak elő a diákolimpia megyei atlétika seregszemléjén. A szokásosnál népesebb mezőnyben remekül szerepeltek versenyzőink, öt arany, három ezüst és két bronzérem került a szekszárdi Gyakorlóba.

Dancsó Dorottya a magasugrást esélyeshez méltóan fölényesen nyerte egyéni legjobbjának beállításával, majd távolugrásban is, új egyéni csúccsal, az élen végzett. Őri Veronika az összetett verseny elért győzelme után, ezúttal 300 m-es síkfutásban jeleskedett, remek egyéni és egyben iskolai csúccsal diadalmaskodott. A negyedik és ötödik aranyérem megszerzése is a magasugráshoz kötődik, az 5-6.-os lányok között Barabás Kata, a 7-8.-os fiúk mezőnyében pedig Braun Martin végzett az élen. A IV. korcsoportos fiúk távolugró versenyszámában Boskó Márk sérülése ellenére is a második helyen tudott végezni,

100 m-es síkfutásban pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A 8. osztályos

Schilli Péter súlylökésben jeleskedett, ahol egyéni legjobbját megjavítva a harmadik helyen végzett. Kislabdahajításban sem maradtunk érem nélkül, a IV. korcsoportos Balázs Kitti az elmúlt évi helyezését megismételve, ezúttal is az ezüstérmet szerezte meg. 8. osztályosokból álló fiú 4 x 100 m-es fiú váltónk, Hamar Balázs, Schilli Péter, Sefcsik Máté, Boskó Márk összeállításban,új iskolacsúcsot elérve, az eredményhirdetésnél, a dobogó második fokára állhatott fel. Az érmeket szerzett diákjainkon kívül többen is döntőbe jutottak versenyszámukban, ahol további 4-8. helyezéseket szerezve segítették iskolánk eredményes szereplését.

MEGYEI ATLÉTIKAI DIÁKOLIMPIA

2018. május 7. Szekszárd

A szekszárdi Atlétikai Centrumban rendezték a IV. korcsoport ötpróba versenyét, melyen iskolánkból Őri Veronika (8 c.) vett részt. A városi versenyen elért 2. helyezésével szerzett jogot arra, hogy a megyei döntőn részt vehessen. Az eseményen Vera kiválóan szerepelt, sorra döntötte meg egyéni csúcsait és négy szám után már az első helyen várta a befejező 800 m-es síkfutást. Dombóvári ellenfele, aki az ország legjobb középtávfutói közé tartozik nagyon erős iramot diktált, de versenyzőnk ellen nem tudott olyan előnyt kicsikarni, hogy az összetett versenyben az élre kerüljön. Iskolánk tanulója előnyéből 30 pontot megőrzött, így megyei bajnokként ő képviselheti szűkebb hazánkat a győri országos döntőn.