művészeti
Nívó díjban részesültek Táncpedagógusaink
X. Országos Tánc-Kiállítás Modern és Kortárs Táncművészeti verseny
Táncművészeti Tagozatunk Növendékei a X. Országos Tánc-Kiállítás Modern és Kortárs Táncművészeti versenyen kitünő eredményeket értek el.
Három 1. helyezéssel, négy 2. helyezéssel és egy 3. helyezéssel értékelte a rangos zsűri az Alapfok 4.,5,6, Továbbkèpző 7, 8, 9, 10. évfolyam munkáját.
Szívből gratulálunk mindenkinek.
Köszönjük a felkészítő tanárok áldozatos munkáját: Táborfi-Rónai Nóra, Valkai Csaba, Valkainé Daczó Eszter
VII. Országos Kerámia és Szobrászat Verseny döntő
Béndek Virág
János Vitéz illusztrácio
Menedék (papír, drót makett)
Szebeni Anna Kamilla
János Vitéz illusztráció
János Vitéz illusztráció
Menedék (papír, drót makett)
Szebeni Anna Kamilla átveszi a különdíjat
A VII. Országos Kerámia és Szobrászat tanulmányi verseny győrtes diákjai és felkészítő tanáraik
VII. Országos Kerámia és Szobrászat Verseny elődöntő
Balla Eszter
Régi öltözékeket néztünk, ahol a nők hosszú ruhákat viseltek. A feladatunk az volt, hogy próbáljuk megfigyelni a női test arányait, formáját, és mintázzunk meg egy olyan hosszú szoknyás nőt, akinek a kezét nem ragasztjuk szorosan a törzse mellé. A szoknyát, törzset egy darabból mintáztam a felesleget levágtam. A fejet, kalapot, a kart és cicát külön mintáztam meg és felragasztottam foccsal a helyére. Kiszárítottuk, kiégettük.
A célom az volt, hogy egy kutyát és egy csészét egyben formáljak meg. Az edényt egy tömbből alakítottam ki, és a kutya fejét a csésze fülét utólag ragasztottam fel. A szemét hegyes hurkapálcával rajzoltam meg. A kutyát barnára festettem, mert a kedvenc állatom is ilyen.
Béndek Virág
Régi edényeket néztünk és a feladat az volt, hogy hasonlóan, úgy, mint akkor mi is hasonló módon készítsünk ilyet. Az én lényem egy kőkorszaki teknős edény.
A lábát és a felyét ragasztottam. Az edényt egy gömbből húztam ki a tenyeremben tartva végig. Az edény vastagsága egy kisujjnyi. Kiszárítottuk, kiégettük. Festéssel díszítettem.
Az edénybe mászó cica a kacorkirályból van, csak a gazdasszonyával még nem készültem el. Azt szerettem volna még beküldeni a versenyre, de csak félig lettem készen vele.
Az edényt hasonlóan mintáztam, meg mint az előbbit. A macska fél teste van csak benne az edényben, mert a többi úgy sem látszik. A törzsére ráragasztottam a lábát és a farkát, majd az edénybe dugtam. Szárítottuk és kiégettük.
Szebeni Anna Kamilla
Régen készült edényeket nézegettünk.
A feladatunk az volt, hogy marok edényt egészítsünk ki állati formával. Az edényt göbből alakítottam ki ujjnyi vastagra, majd fejet és lábat ragasztottam neki. pont. vonal, folttal díszítettem.
A malacom a három kismalac egyike, aki a házát építi. A malac testét, fejét egy darab agyagból alakítottam ki. A hasát kiüregeltem és lábat, kezet, fület ragasztottam neki, majd a részleteket dolgoztam ki: szem, orr gyűrődés….Szárítottuk, és kiégettük.
III. Nagy Táncválasztó Szekszárd 2021. szeptember 26.
Kedves Érdeklődő!
Idén is megrendezésre kerül a Nagy Táncválasztó, melyről bővebb információt és ismertetőt talál lentebb.
III. Nagy Táncválasztó 2021 szeptember 26 - Szekszárd
Az idei évben a III. Nagy Táncválasztó egyik házigazdája ismét Szekszárd városa lesz, melynek fővédnöke Prof. Dr. Szécsi Gábor dékán, egyetemi tanár. A szervezést és a verseny helyszínét a 20 éve működő PTE IGY Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorlóóvoda Táncművészeti Tagozata, a Magyar Táncművészeti Egyetem Referenciaintézménye, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének tagja, nagy örömmel vállalta. Külön öröm számunkra, hogy a szervezésbe, a helyszín biztosításába bekapcsolódott a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi. Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar. A Táncművészeti Tagozat, a szakma iránti szeretetével és magas színvonalú munkájával szeretne lehetőséget biztosítani a déli régióban dolgozó pedagógus kollégáknak, növendékeiknek, a szülőknek és minden érdeklődőnek, hogy a rendezvény során megismerkedhessenek egymás munkásságával, a különböző táncstílusokkal, valamint a tánchoz, testhez és lélekhez kapcsolódó előadásokon vehessenek részt.Az intézmény mindig is fontosnak tartotta az amatőr és a professzionális táncművészet kapcsolatát, átfedését, ezért a meghívott intézmények és egyesületek mellett a programban a látogatók Czár Gergő táncművész, koreográfus óráira is ellátogathatnak.A 10.00 órától 16.00 óráig tartó harminc perces kurzusok után, az érdeklődők 16.00 órától a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi. Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar aulájában a rövid beszélgetést követően, egy bemutató előadást láthatnak a meghívott intézmények és egyesületek prezentálásában.
Sok szeretettel várunk Benneteket;
A PTE IGY Gyakorló Általános Iskola, AMI Tánctagozatának Pedagógusai és Növendékei
A programban résztvevő vendégművészek, intézmények és egyesületek;
Czár Gergő lesz, a Szegedi Kortárs Balett Imre Zoltán, Dömötör, Harangozó díjas, Évad táncosa, Kölcsey érmes magántáncosa, balettmestere, próbavezetője, koreográfusa
PTE IGY Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorlóóvoda Táncművészeti Tagozata-Valkainé Daczó Eszter, Táborfi-Rónai Nóra, Valkai Csaba Csanád, Valkai Hanna Csenge
Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola, AMI Táncművészeti Tagozat-Hitter Zsolt táncpedagógus
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és AMI, ART-KONTAKT Bonyhádi Kortárstánc Egyesület-Szarvas Szilvia táncpedagógus
Iberican Táncegyesület Szekszárd-Hacsa Mónika táncpedagógus
Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola-Táborfi-Rónai Nóra, Valkainé Daczó Eszter
Szent László ÁMK Baja-Bali Barbara táncművész, táncpedagógus
A szekszárdi regisztrációval kapcsolatos elérhetőséget az alábbi linken talál:https://nagytancvalaszto.hu/szekszard/